LANGUAGE QUALIFICATION ANALYSIS (LQA)

Eğitimlere başlamadan önce katılımcılara İngilizce Yeterlilik Analizi uygulanır. Bu analiz sayesinde, katılımcılar mevcut İngilizce yeterliliklerini öğrendikleri gibi, yabancı dil öğrenme hedef ve amaçlarına göre ne sıklıkta ve ne kadar süreyle eğitim almaları gerektiğini, hangi dil becerilerine daha çok odaklanmaları gerektiğini ve yabancı dil öğrenirken nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair bilgi edinirler.

Eğitimlere başlangıç ise katılımcının İngilizce Yeterlilik ve İhtiyaç analizleri yapıldıktan sonra gerçekleşir. Bu sayede katılımcılar doğru seviyede ve doğru sınıfta eğitim alırlar ve eğitimlerden en üst düzeyde fayda sağlayabilirler.

Bu analizlerin diğer faydası ise, ihtiyaç analizlerİ sonucunda ne kadar İngilizce eğitimine ihtiyacınız olduğu sonucuna tarafsız olarak ulaşılabilmesi. Mesleğiniz ya da kariyer planlarınıza, dili hangi alanda ne amaçla kullanacağınıza göre ilerlemeniz gereken İngilizce yeterlilik seviyesi farklılık gösterecektir. Akademik hedefleri olan ve yabancı dilde yayın yapacak katılımcıların C1, C2 seviyeleri dahil eğitim alması gerekirken, ticaret ile meşgul olan ya da işi için İngilizce bilmesi gereken katılımcıların B1,B2 seviyelerinde İngilizce bilmesi yeterli olabilir. Böylece ihtiyaç duyduğunuzdan daha az ya da gereğinden fazla eğitim almak zorunda kalmazsınız. 

Ücretsiz İngilizce Yeterlilik Analizi için randevu almanız yeterli.

Amaca Yönelik Seviye Tespit Sınavı

Tek başına seviye tespit sınavları İngilizce Yeterlilik Seviyenizin ölçülmesi için yeterli değildir. Hangi amaçla seviye tespit sınavına ihtiyaç duyduğunuza, İngilizce eğitim geçmişinize ve beklentilerinize göre içerik ve format farklılık gösterebilir. İngiliz Kültür Antalya Kepez Temsiliciliği olarak, konuşma yeterliliğinin önemli bir gösterge olduğuna inanıyor ve bu nedenle iletişim hedefiyle İngilizce eğitimi almakta olan ya da almayı planlayanların seviye belirlemesinde öncelikli olarak bu göstergeye odaklanıyoruz. Akademik hedeflere sahip olan bireyler için ise, TOEFL ve IELTS gibi akademik içerikli sınavlara benzer şekilde İngilizce Yeterlilik ölçümü yapılması taraftarıyız. Talep doğrultusunda akademik formatta yeterlilik sınavları organize etmekteyiz.

Eğitimlere başlamadan önce, etkin bir yeterlilik analizi sayesinde katılımcılar kendilerine en uygun seviye ve eğitim programlarından eğitim almaya başlar ve böylece katıldıkları eğitim programından en üst düzeyde fayda sağlayabilirler. İngilizce Yeterlilik hedeflerinize ulaşabilmek için siz de ücretsiz LQA (Dil Yeterlilik Analizi)’dan yararlanabilirsiniz!

KAPAT